Op zondag 22 juni om 10.30 uur vindt in de St. Pauluskerk in Vaals een bijzondere muzikale gebeurtenis plaats: de uitvoering van de Krönungsmesse van Wolfgang Amadeus Mozart. Verantwoordelijk daarvoor zijn de koren HOV Oratoriumvereniging Heerlen en het Mannenkoor Cecilia 1837 | CCK’74. Die beide onder leiding van dirigent Emmanuël Pleijers na intensieve voorbereidingen garant staan voor een uitvoering van hoog niveau van dit meesterwerk van Mozart.
4 topsolisten
Uiteraard worden beide koren muzikaal versterkt door vier topsolisten van internationale allure: Hannah Morrison (sopraan), Carina Vinke (alt), Pascal Pittie (tenor) en Frans Fiselier (bas). Het geheel wordt begeleid door het gerenommeerde Ensemble Conservatoire, een symfonieorkest dat zich onder meer heeft gespecialiseerd in het uitvoeren van grote klassieke werken.
De Krönungsmesse is al tientallen jaren een hoogtepunt in het muzikale aanbod in het Heuvelland. Tot vijf jaar geleden vond de uitvoering altijd plaats in de kerk van Eys. Het project is daarna overgenomen door het Mannenkoor uit Vaals.
De eerste uitvoering, in 2023 op de nieuwe locatie in Vaals, was een dermate groot succes dat een nieuwe uitvoering van deze klassieker niet kon uitblijven.