De vrijwilligers van de Miljoenenlijn zijn trots te melden dat de van oorsprong Zweedse stoomlocomotief ‘B 1289’ (bouwjaar 1916) het volgende grote revisieproject wordt, na de recente voltooiing van de Duitse stoomloc 52 532. Hiermee komt de machine na bijna 15 jaar stilstand weer rijvaardig terug op de museumspoorlijn door Zuid-Limburg.

Van start

Op 11 februari 2026 is het meerjarenproject officieel van start gegaan door het afhijsen van de stoomketel. Deze ketel is naar een externe firma gebracht alwaar deze de komende maanden volledig gereviseerd wordt.

In de tussentijd werken de vrijwilligers in het depot in Simpelveld aan het frame, machinistenhuis en de assen. De B 1289 is een van de eerste stoomlocomotieven van de Miljoenenlijn.

Bij de oprichting van de stichting begin jaren ’90 werden 3 stoomlocs vanuit Zweden overgebracht naar Simpelveld. Bij de officiële opening in 1995 was de B 1289 de loc die als eerst over de spoorlijn rolde, symbolisch bestuurd door mr. Pieter van Vollenhoven.

Project te volgen via social media

Het hele project zal de komende jaren te volgen zijn via de sociale media-kanalen van de Miljoenenlijn. Regelmatig zal er een (video)update geplaatst worden van deze grote revisie.

Om het project te laten slagen is de stichting op zoek naar hulp. Extra handjes die willen meewerken aan deze revisie zijn altijd welkom, maar ook financiële hulp wordt zeer gewaardeerd.

Kijk voor alle informatie op www.miljoenenlijn.nl.

- Advertentie -
Vorig artikelOp maandag 2 maart via IVN Eys: Help mee het kalkgrasland te herstellen!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in